Tronditet Greqia, lëkundjet ndihen në të gjithë ishullin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash ishullin e Qipros në Greqi. Mësohet se tërmeti ishte 5.4 ballë i shkallës Rihter dhe sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, lëkundja kishte një thellësi prej 10 km.

Nga të dhënat bëhet me dije se tërmeti u ndje 38 km në juglindje të Nikosisë. Nga lëkundja është tronditur edhe në Nikosia dhe Larnaka,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *